11.10.2013

  • 0
  • Інформація

Тиждень безпеки життєдіяльності
в загальноосвітніх школах міста Жданівка


         На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та з метою забезпечення безпеки життя, на передодні осінніх канікул, в школах міста з 07 по 11 жовтня проведено Тиждень безпеки життєдіяльності з учнями шкіл. В заходах прийняв участь головний інспектор Єнакіївського міського управління ГУ ДСНС Кокоба М.В.


10.10.2013

  • 0
  • Інформація

Юрій Павленко: З кожним роком зменшується кількість дітей, яких усиновляють іноземці


          З кожним роком зменшується кількість дітей, яких усиновляють в Україні іноземці. Про це заявив Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко під час брифінгу.


          За словами Ю.Павленка, за останні сім років в Україні стабільно скорочується міждержавне усиновлення. Так, якщо у 2005 році іноземці усиновили 2110 дітей, у 2010 році - 1202, то у 2012 році - 806, а за 8 місяців 2013 року (за оперативними даними Мінсоцполітики) - 390 українських дітей.


          Уповноважений Президента підкреслив, що скорочення міждержавного усиновлення відбулось у зв'язку зі збільшенням національного усиновлення та зростанням влаштування дітей у сім’ї громадян України. «Україна системно працює над тим, щоб знайти для кожної дитини сім’ю саме на батьківщині. Україна втрачає статус «країни-донора» дітей для міждержавного усиновлення», - констатував Ю.Павленко.


          Уповноважений Президента наголосив, що сьогодні для Міністерства соціальної політики та Міністерства закордонних справ першочерговим завданням є отримати достовірну інформацію про всіх дітей-громадян України, які виховуються в сім’ях іноземців, не допустити порушення прав дітей у сім’ях та удосконалити контроль за умовами проживання в іноземних сім’ях, отримувати вчасну інформацію про позаштатні ситуації. «На вирішення цих питань спрямоване доручення Президента «Щодо вдосконалення діяльності зі здійснення нагляду за дотриманням прав дітей, які усиновлені іноземцями та проживають за межами України» (від 1 червня 2013 року)», - підкреслив він.


          Водночас, на переконання Ю.Павленка, для налагодження ефективної співпраці між Україною та країнами, громадяни яких усиновили українських дітей, необхідно приєднатись до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення (Гаазька конвенція). «Зокрема, приєднання до цієї Конвенції дасть можливість нам отримати достовірну інформацію від офіційних органів влади іноземних держав про умови проживання і виховання кожної дитини-громадянина України, усиновленої іноземним громадянином», - сказав він.


          «Вірю, народні депутати України стануть на захист інтересів дітей-громадян України, усиновлених іноземцями, і ратифікують Гаазьку конвенцію. Питання приєднання України до Гаазької конвенції актуальне, допоки в іноземних родинах будуть неповнолітні українські діти», - підкреслив Ю.Павленко. За його інформацією, на консульському обліку 34 країн світу перебувають 21574 усиновлені іноземцями українські дитини.


10.10.2013

  • 0
  • Інформація

Президент приділяє особливу увагу забезпеченню права кожної дитини на виховання в сім'ї - Юрій Павленко

          Президент України Віктор Янукович приділяє особливу увагу забезпеченню права кожної дитини на виховання в сім'ї. Про це заявив Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко під час брифінгу.


          За словами Ю.Павленка, на виконання Національної стратегії профілактики соціального сирітства перед кожною районною владою, кожним органом опіки й піклування Президент ставить три чіткі завдання. По-перше, максимально підтримати сім’ю, яка потрапила у скрутну ситуацію, надаючи батькам якісні соціальні послуги для попередження вилучення дитини з сім'ї, недопущення позбавлення батьківських прав, збереження родини. По-друге, якщо не вдалось зберегти біологічних батьків для дитини - захистити дитину, взяти її під опіку держави шляхом надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. По-третє, виконати свій обов’язок по влаштуванню кожної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в нову сім’ю (усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, опіка).


         Для якісного виконання третього завдання, зазначив Ю.Павленко, Президент зобов’язав місцеву владу:


          - підвищити якість підготовки до батьківства кандидатів в усиновителі, опікуни, прийомні батьки та батьки-вихователі;


          - надавати вчасну та якісну психологічну, правову, педагогічну допомогу сім'ям, які уже виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;


          - вирішити проблеми дітей-сиріт, які найближчим часом набувають повноліття (зокрема, забезпечення житлом, професійно-технічною або вищою освітою, першим робочим місцем).


          Особливої уваги з боку місцевих органів влади потребують сім’ї, які взяли на виховання дітей з особливими потребами, з інвалідністю, підкреслив Уповноважений.


          «Сьогодні ми є свідками того, що держава не лише на папері, а й реально створила умови для того, щоб кожна дитина, яка втратила батьків, виховувалась у сім’ї, а не в інтернаті. При цьому всі гілки державної влади виконують свою роботу: Верховна Рада приймає закони на підтримку сімей, що усиновили дітей, урядові структури здійснюють діяльність задля усиновлення дітей, надають таким сім'ям фінансову та соціальну підтримку, суспільство демонструє позитивне ставлення до інституту усиновлення», - резюмував Ю.Павленко.


          За інформацією Уповноваженого з прав дитини, в Україні майже 91 тис. дітей-сиріт, з них 75 тис. уже виховуються в українських сім'ях.


10.10.2013

  • 0
  • Інформація

Більшість громадян вважають, що усиновлення заслуговує на повагу та пошану - Уповноважений з прав дитини


          Майже 80% громадян України вважають, що усиновлення дитини заслуговує на повагу та пошану оточуючих, ще майже 60% стверджують, що усиновлення в нашій країні викликає захоплення співгромадян. Про це повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час брифінгу, присвяченого Дню усиновлення.


          Водночас Уповноважений зазначив: опитані впевнені, що держава повинна здійснювати контроль за умовами проживання та виховання усиновленої дитини (85%), надавати пільги батькам, які усиновили дитину (85%) і усиновленим дітям (76%).


          «День усиновлення став традиційним в Україні. Сьогодні ми маємо прекрасну нагоду проявити, висловити повагу до тих, хто виховує дитину-сироту у себе в сім’ї, переймається її проблемами і вирішує їх. Нам є сьогодні кого вітати: близько 40 тисяч сімей дбають про усиновлену ними дитину, ще майже 5 тисяч сімей виховують 13 тисяч прийомних дітей, 63 тисячі наших співгромадян виховують дітей під опікою», - заявив Ю.Павленко.


          За його словами, Україна системно працює над тим, щоб знайти сім’ю для кожної дитини, яка втратила батьків, саме на батьківщині.


          «Переважна більшість усиновлених дітей залишаються в Україні. Українці в минулому році взяли на виховання в шість разів більше дітей, ніж усиновили іноземці», - констатував Уповноважений з прав дитини, додавши: за 8 місяців 2013 року громадянами України усиновлено 1170 дітей, іноземцями - 390 дітей.


          Також він зазначив, що у першому півріччі 2013 року 1142 дитини знайшли маму і тата в прийомній сім'ї, дитячому будинку сімейного типу.


         У цьому контексті Ю.Павленко підкреслив, що «змінився соціальний портрет усиновлювача, а також дитини, яка чекає на батьків». За його словами, ще 7 років тому 90% національних усиновлювачів були зорієнтовані виключно на усиновлення новонародженої дитини, а «сьогодні усиновлення п’ятирічної дитини є звичайним для України явищем».


          Крім того, підкреслив він, українці почали усиновлювати дітей старше семи років, також майже кожна п’ята родина кандидатів в усиновлювачі готова усиновити двох, а подекуди і трьох дітей - братиків і сестричок.


          Як наголосив Ю.Павленко, тенденції усиновлення останніх п'яти років засвідчили, що діти-сироти віком старше семи-десяти років, діти з особливими потребами дедалі частіше знаходять батьків в Україні.


          «Протягом багатьох років під усиновленням розуміли влаштування здорових немовлят у бездітні сім’ї, а діти старшого віку, з вадами у здоров'ї тільки поповнювали інтернатні заклади. Сьогодні ж акцент зміщено: від практики «пошуку дітей для сім’ї» до практики «пошуку сім’ї для дітей», - сказав він.


          За словами Ю.Павленка, на даний час з 91 тис. дітей-сиріт на обліку з усиновлення перебувають 23849 дітей, з яких 790 дітей - віком 5-9 років, 9500 дітей віком старше 10 років. Це діти, які виховуються в інтернатних закладах, певна частина з них має вади здоров'я.


10.10.2013

  • 0
  • Інформація

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Перемагає та краса, що йде від серця, - Тамара ЛУК’ЯНЧУК В шахтарській столиці сьогодні підбили підсумки Міжнародного конкурсу краси для дівчат на візках «Краса без обмежень – 2013». Його учасницями стали 16 дівчат з різних регіонів України та країн СНД - Росії, Білорусі, Молдови.

          Вже п'ятий рік поспіль конкурс проходить під патронатом голови Донецької облдержадміністрації Андрія ШИШАЦЬКОГО, а також за підтримки голови облради Андрія ФЕДОРУКА. Організаторами ж конкурсу традиційно виступили управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, обласна організація інвалідів.


          Підтримати учасниць приїхали дружина Президента України Людмила ЯНУКОВИЧ, а також керівники регіону. Зокрема, Тамара ЛУК’ЯНУЧК зазначила, що сьогодні багато робиться для того, аби кожна людина, яка хоче жити повноцінним активним життям мала на це змогу.


          - Реалізація прав людей, які мають особливі потреби є одним із пріоритетів соціальних ініціатив Глава держави. В межах їх виконання в області діє регіональна програма «Молодь. Сім’я на 2013-2017 роки», де окрему увагу приділено роботі з людьми, які мають фізичні обмеження, - зазначила віце-губернатор.


          Сьогоднішній конкурс, вважає Тамара ЛУК’ЯНЧУК, відрізняється від інших, бо тут перемагає саме та краса, що йде від серця.


          Програма заходу за традицією включала в себе танці та дефіле, які дівчата виконували в інвалідних візках. Кожна учасниця конкурсу отримала певний титул – «Міс грація», «Міс чарівність», «Міс елегантність» та інші. Перемогу у «Красі без обмежень» одержала Оніщук Альона з міста Балка Одеської області.


          Нагадаємо, що мета заходу – залучення молоді з інвалідністю до культурних та духовних цінностей, розвиток творчих здібностей інвалідів.